YemekGündemHayvanlar Alemi

Bayat Ekmek İsrafını Önleme Yolları

Bayat Ekmek İsrafını Önleme Yolları

Bayat Ekmek İsrafını Önleme Yolları. Türkiye’ de bir yılda 44 Milyar Ekmek üretildiğini ve bu ekmeklerden 4 milyonunun israf edildiğini biliyor muydunuz. Günde ortalama Üretilen 120 Milyon Ekmeğinde 12 Milyon Üzülerek söylüyoruz ki çöpe atılmaktadır.

Bayat Ekmek İsrafını Önleme Yolları
Bayat Ekmek İsrafını Önleme Yolları

BAYAT EKMEKLE YEMEK YAPILIRMI

Türk mutfağında birbirinden farklı tahmini 30 çeşit Bayat ekmekle yapılabilen Yemek çeşidi vardır. Evimizde Kalan bu Bayat Ekmekleri çöpe Atarak israf etmek yerine Kesinlik ile bu farklı çeşitli Bayat Ekmek Yemeklerinden yaparak hem kendi bütçemize hem de Ülke Bütçesine katkı sağlayabiliriz.

Gelin şimdi bu Bayat Ekmek ile Ne Yemekler yapılabilir bir göz atalım. Kahvaltı sofralarımıza Kahvaltılık Domatesli Peynirli Ekmek Dilimleri, Yine Kahvaltı İçin Yoğurtlu Ekmek Dilimleri, Bayat Ekmek Köftesi, Tepside Bayat Ekmek Pizzası, Karışık Ekmek Pizzası, Papara ,İsteğe göre sade yada Baharatlı Yumurtalı Ekmek, Kıtır Ekmekli Omlet , Bayat Ekmek Pidesi, Bayat Ekmek Böreği, Tavuklu Tirit, Naneli Kruton, Bayat Ekmek Poğacası, Bayat Ekmek Suflesi, Bayat Ekmekli Ali Nazik Kebabı Gibi bir çok farklı yemek Çeşitleri olduğuna göre Bayat Ekmeklerimiz bu yapılabilecek yemekler ile değerlendirme imkanına sahibiz.

yumurtalı bayat ekmek
yumurtalı bayat ekmek

BAYAT EKMEK ISRAFINI ÖNLEME YOLLARI

Ekmek alacağımızda mutlaka yiyebileceğimiz tüketebileceğimiz kadar Ekmek alır isek hem Ekmeklerin israfını engellemiş hem kendi aile Bütçemize Katkıda Bulunmak ile kalmamış Aynı zamanda da Ülke Ekonomisine Katkıda bulunmuş oluruz. Tabi ki her şeyi istendiği gibi yapamayabiliriz.

Örneğin O akşam yemeğine gelecek olan arkadaşlarınız olabilir ancak farklı bir sebepten dolayı gelememiş olabilirler böyle bir durumda Doğal olarak almış olduğunuz fazla Ekmekler kalacak Ve Bayatlayacaktır. Yukarıda ki Yemek Tarifleri sizin damak tadınıza uyum sağlamayabilir. O zaman ne yapacağız.

BAYAT EKMEKLERİ SOKAK HAYVANLARINA VERMEK

Herkesin evinde mutlaka Bayat Ekmek kaldığı gibi sofralarımızdan artan yemeklerde mutlaka kalmaktadır. Bulunduğunuz oturduğunuz yerde Mutlaka Sokak Hayvanları ile Karşılaşıyor yada yaşadıkları yerleri biliyorsunuzdur.

bayat ekmek yiyen sevimli köpek
bayat ekmek yiyen sevimli köpek

İşte bu Yemeklerden kalanlar ile birlikte Bayat Ekmekleri karıştırarak Bu hayvanlara verebilir ve onları doyurabilirsiniz.

Ayrıca Bayat Ekmekleri çöpe atma yerine farklı temiz bir poşete koyarak Çöp kutusu kenarına bir yere Bağlarsak Ekmekleri Hayvanlara veren dağıtan kişiler olduğunu da unutmayalım bu bile çok faydalı Olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu