TeknolojiDünyaGündem

İnternet Yararları ve Zararları

İnternet Yararları ve Zararları  Hiç aklınıza takılıp ta merak ettiğiniz oldu mu acaba sizce internet faydalımı yoksa zararlımı önce gelin faydalarından bahsedelim daha sonrada zararlarından iki bölüm halinde inceleyelim ne dersiniz. Yapılan araştırmalarda.

1950 senesinde ilk temelleri atılan ve daha sonra 1960 ve 1970 yılarında yaygınlaşan ve en son çalışmalar ile 1989 yılında artık tüm insanlığın dünyasına giren İnternet üzerinden artık yapamayacağımız hiç bir işlem olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

internet dünyası
internet dünyası

İstediğimiz her türlü bilgiye bir an önce ulaşabiliyoruz özelik ile hızla yaygınlaşan android telefonlar sayesinde her zaman herkesin elinde ve yanında İnterneti taşıyoruz. Bu sayede tüm Banka işlemlerimizi veya arkadaşlık kurabilmek istediğimiz herkese çok rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz.

Özelik ile hızla gelişen sosyal medya platformları ile bu tür etkinliklere çok rahat ulaşabilmekteyiz. Tabi bunda en büyük etken İnternetin en büyük payının 4 Eylül 1998 yılında kurulan google nin payının çok büyük olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Buna göre tüm bilgi ve sosyal paylaşımları olan İnternet Bu yönü ile tabi ki tartışılmaz yararlı.

İnternet Zararları Bu Sebepten Olurmu

Gelelim İsterseniz şimdide zararlarına sizce internetin zararı olabilir mi? Benim kendi düşünceme göre tabi ki yararlı olduğu kadar zararı da var bir kaç örnek vermem gerekir ise internet hayatımıza girdiğinden beri ve yaygınlaştıkça eski komşuluk ilişkileriniz devam ediyor mu?

Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınız ile birlikte bir kafede oturup sohbet edebiliyor musunuz? Evinizde bile eşiniz çocuğunuz ile oturup sohbet edebiliyor musunuz? Son Zamanlarda oldukça fazla sık sık gerek haberlerde gerek bazı programlarda Sosyal Medya mağdurlarını hepimiz duyuyoruz ya evini çocuğunu bırakıp başka Bir Bey ile yaşamaya gidenler.

internet yararlımı
internet yararlımı

Yada Sosyal Medya veya internet üzerinden dolandıranlar gibi haberleri sık sık duyuyor veya izliyoruz. Özellik ile popüler olan ve her gencin peşine koştuğu tik tok veya instagram gibi sosyal medya platformlarında çekilen daha doğrusu gençliğin çektiği videoları da göz önünde bulundurur ise şimdi merakla tekrar sormak İsterim İnternet Yararlımı Zararlımı Ne dersiniz?

Sizlerin de Düşüncelerinizi öğrenmek isterim. Çünkü bana göre iyi tarafı ve kötü tarafı olan bir konuya nedir bulamadım da

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu