Hayvanlar AlemiGündem

Dünyadaki Hayvan Çeşitleri

Dünyadaki Hayvan Çeşitleri. Kaç çeşit hayvan vardır diye merak Edeniniz oldu mu? Dünya var olduğundan beri yani 4,54 milyar yıl yaklaşık yaşı olduğu tahmin edilmektedir. Dünya üzerinde yaşayan İnsanlar olduğu gibi Doğanın dengesini sağlayan Hayvanlarda Vardır. Ancak günümüzde dahi halen tam olarak kaç çeşit hayvan olduğu tam ve kesin olarak bilinmemek ile Beraber bilim adamları yapmış oldukları açıklamalarda tahminen 20 ile 10 milyon arasında canlı hayvan türü olduğu tahmin edilmektedir.

Hayvanlar-Alemi
Hayvanlar-Alemi

%80 Böceklerden oluşan dünya

Bilim Adamaları tarafından bu dünyada olan tüm canlılar Hayvan türleri arasında halen tanımlayamayan hayvan türleri olduğu söylenmektedir. Bu canlılar arasındaki yüzdele’ me hesabı yapıldığında Hayvanlar Aleminin %80  böceklerin dünyası olduğu söylenmektedir.

Yine Bilim Adamlarının yapmış oldukları özel bir incelemede Güney Amerika Tropikal yağmur Ormanlarında bir ağaç üzerinde yapmış oldukları özel bir araştırmada 140’tan fazla farklı Böcek çeşidi ile karşılaşmışlardır. İşte Bu Yüzden bilim adamaları dünya üzerinde ne kadar kaç çeşit hayvan ve canlı olduğu ile ilgili kesin ve net bir bilgiyi paylaşamamaktadır.

Evimizdeki Sevimli Hayvanlar

Herkesin bildiği gibi hayvanlar aleminde sadece evimiz de beslediğimiz Kedi Köpek Balıklar Kuş gibi ev hayvanları gibi.  Ev hayvanları olduğu gibi dışarıda yaşayan sokak dostlarımızda asla unutmamamız gerektiği özelik ile hatırlatmak isterim. Kedi ve Köpek Sahiplenmek istediğinizde lütfen satın alma yerine Barınaktan sahiplenmek en doğru karar olacaktır.

sevimli kedi köpek
sevimli kedi köpek

Ancak Asla Bakamayacağınız veya sahiplendikten sonra tekrar sokağa bırakacağınız hayvanları lütfen sahiplenmeyin.

Doğanın ekolojik dengesini sağlayan Yırtıcı hayvanlar olduğu gibi hem karada hem de denizde göz ile görünmeyecek kadar küçük micro organizma canlı hayvan Tür leride olduğunu lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu