Hayvanlar AlemiBelgeselGündem

Akvaryum Balıkları Cikletler

Akvaryum Balıkları Cikletler. Herkesin Farklı bir hobisi olduğu gibi hem evde güzel bir görüntü oluşturmak hem de bu görüntü ile evlerimizde rahatlamak için kurulan akvaryumlar içinde genellik ile en çok tercih edilen Balık türleridir.

sarı prenses ciklet
sarı prenses ciklet

Cikletler orjinal adı ( Cichlidler ) olan bu akvaryum balıklarının ana vatanı başta Amerika  Afrika da bulunan Malavi gölünde de yaşayan buraya Amerika’dan göç eden bu Balıklar  21 gün süre boyunca yavrularını yani yumurtalarını ağzında taşıyan bir balık türüdür.

yunus ciklet
yunus ciklet

Genelde Malawi ciklet, Amerikan ciklet, Afrika Ciklet, olarak bilinseler de oldukça fazla çeşidi vardır. Afra cobue, Afra Hara, Astronot, Ateş Kafa, Auratus, Beyaz Prenses, Borelli, Brikardı, Frontoza, Cikolata Ciklet, Iceman, Kırmızı Mücever, Makay Ciklet, Limon Ciklet, Papağan Ciklet, Sarı Prenses gibi daha bir çok çeşidi vardır.

zebra ciklet
zebra ciklet

Akvaryum merakı olanların beslediği evinde bunu hobi olarak yapanlar gibi Akvaryumda profesyonel olanlar ve bu sayede paa kazanan İnsanlar da vardır. Hobi olarak yapılan akvaryumda biraz bütçe ve maliyet isteyen bir hobi dalıdır. İlk kurulum sonrası Balık temini yapılmamalı ve akvaryum dengesinin kendini sağlaması için beklenmelidir.

karışık cikletler
karışık cikletler

iki üç gün içinde kendine gelen Akvaryuma daha sonra Balıklar yerine konabilir ve keyif ile rahatlatıcı bir şekilde izlenebilir. Tuzlu su ve tatlı su Balıkları olarak ikiye ayrılan Balık çeşitlerinde genelde çoğunluk ile Tatlı Su Balıkları tercih edilir Tuzlu su Akvaryum Kurulum ücretleri ve Balık çeşitleri oldukça pahalıdır.

kayıp balık nemo
kayıp balık nemo

Tuzlu Su Balıkları aslında Tatlı Su Balıklarına göre daha canlı renkler ile birlikte daha çeşitlidir. Tuzlu Su Akvaryum balıklarına Örnek Kayıp Balık Nemo filminde izlediğimiz Palyoça Balığı gösterilebilir.

deniz balığı
deniz balığı

Fakat fiyat olarak çok uçuk olmaları sebebi ile Tuzlu su akvaryum tercihleri çok daha azdır. İnsanlar gibi Balıklarında sağlıklı olması çok önemlidir. Sağlıklı Balıklar arasına aldığınız yeni hastalıklı bir balık Tüm akvaryumu Etkileyebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu