GündemDünyaTeknoloji

Twitter TikTok’ Rakip’mi Oluyor 2021

Twitter TikTok’ Rakip’mi Oluyor 2021.

Ülkemizde ve tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken ve hız ile Ülkemizde’ de herkesin genç yaşlı demeden herkesin çektiği videoları paylaştığı TikTok‘ a Yeni bir rakip geliyor. ShareChat Sosyal Medya adlı uygulama olan kısa videoların Moj kısa videolar çekildiği bunun içinde Twitter’ ın ShareChat firmasına 1.1 milyar dolar teklif ettiği öğrenildi.

ShareChat -Twitter
ShareChat -Twitter

Görüşmeler Sürüyor Anlaşmaya Henüz Dönülmedi

Hindistan Merkezinde bulunan Hint Firması hem Sosyal Ağ Hem de Sosyal Medya Hizmetini veren ShareChat firması 8 Ocak 2015 ten beri hizmet vermektedir. Bilindiği gibi Twitter Sosyal medya Platformunda bir yatırımcı konumunda Bulunmaktadır. Twitter’ in  ShareChat Firmasını satın alarak kısa biçimli video çekimine olanak tanıyan Moj’ u tüm dünya ya tanıtmak ve TikTok’ a rakip olmak gibi hedefi olduğu söyleniyor.

Twitter TikTok' Rakip'mi Oluyor 2021
Twitter TikTok’ Rakip’mi Oluyor 2021

1.1 Milyar Dolar 900 Milyon Yatırım

Twitter’ın ShareChat firmasına yapmış olduğu 1.1 milyar dolarlık teklif haricinde yaklaşık 900 milyon dolar da ayrıca ek yatırım yapmayı planladığı anlaşmanın henüz sağlanmaması yüzünden tüm dikkatleri üzerine çeken ShareChat değerinin artığı ayrıca bu satın alma düşüncesinde olanların arasında bir çok firma gibi Googlenin’ de olduğu söylemler arasındadır.

Sosyal Medya Uygulamaları

Önümüzdeki zaman içinde çok daha değişik farklı Sosyal Medya Paylaşım Uygulamalarının çıkacağını’da Tahmin ediyoruz. Çünkü gün geçtikçe yeni yeni bir teknolojinin çıktığını hepimiz gözlemliyoruz. Ve İnsanoğlu’ da bilinmez bu teknolojiye yetişebilmek için büyük bir çaba İçinde bulunuyor.

twitter
twitter

Tıpkı artık 10 15 yaşında bir çocuğun elinde bile son model cep telefonları nasıl var ise yenisi çıktığında onun ile değişmek gibi bir yenilik içinde olmayı anlayamıyoruz. Twitter ile ShareChat firması arasında bir anlaşma olacak’ mı veya her ikisi arasında anlaşma olmaz ‘da başka bir Firma veya Dünya Devi Google ile bir anlaşma olur ise.

TikTok ‘ a yeni bir Uygulama gelecek’ mi ? Gelecek olan uygulamada tabi gelir ise TikTok ,ile arasında Ne gibi fark olacak bunları ancak zaman ile görebilecek ve inceleyebileceğiz. Tabi ki her zaman gönlümüz yurt dışı değil de bu TikTok veya Benzeri uygulamaların tabi ki yerli bize özgü Uygulamaların yapılması her zaman tercihimiz olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu