GündemYemek

Sevgililer Günü Sevgi Köftesi

Sevgililer Günü Sevgi Köftesi Tabi ki Gerek evler de yada dışarıda zevk ile tükettiğimiz bir yemektir Köfte Özellik ile Çocukların ufaklıktan beri beğendiği Bu Köftenin Yapılış tarzı farklı Olmak ile birlikte çeşitli köfte tarifleri de Vardır. Burada Sizlere yaklaşan Sevgililer Günü Nedeni İle özel bir tarif Vereceğim.

sevgi köftesi
sevgi köftesi

Sevgi Köftesi

Sevgi Köftesini Herkes yapamaz ancak Yüreğinde yaptığı işten yorulmayan zevk ile bu yoğurduğu Köfteye sevgisini katanlar bu özel Köfteyi yapabilir. Ancak bu sevgiyi sadece karıştırdıkları Malzemeyi Yoğurmak ta değildir marifet.

Bu Özel sevgi Köftesinin Hem malzemesini Evinizde malzemesi olsa dahi tek tek bütün malzemeleri yeniden almaktır sebebini sizlere açıklayacağım. Şimdi önce bir Sevgi Köftesi malzemeleri neler imiş bir inceleyelim ki ona göre alışverişe çıkalım.

Öyle market Kıyması filan olmaz önce düzgün bir mahalle kasabından Güzel Yağsız Köftelik Kıyma Yarım Kilo (500gram) yeterlidir.

sevgililer günü sevgi köftesi
sevgililer günü sevgi köftesi

Diğer Malzemeler

Sofralarımıza Yemeklerimiz için sık sık kullandığımız 1 adet yumurta ile 1 adet Orta boy soğan tercihinize göre galete unu yada Bayat Ekmek Öyle Köfte Harcı olmaz tavsiye Kesinlik ile Bayat Ekmek Acı sevenler için kırmızı Biber yada Pul biber tercih edilebilir. Ama yine burada Önemli bir tavsiye Kesinlik ile tatlı gününüzü acı bir tat ile değil her zaman Tatlı olması için Acı biber veya pul Biber kullanmayın

Sevgililer Gününe Özel Sevgi Köftesi

Tuz, Kimyon, Yeteri kadar da Karabiberimiz Evde Var diyelim ama biz bunları en baştan tekrar gidip Marketten her birini temin etmek durumundayız. Çünkü bildiğiniz gibi Köfte Oldukça kolay yapılan Bir Yemekte olsa Günümüz Hanımlarının bir çoğu kimi dışarıdaki yapmış oldukları İşlerinde Kimi ise Evde ev işi Çocuktu çamaşır bulaşıktı doğal olarak yorulması sebebi ile çıktığı Market alışverişinde veya eve yaptığı Alışveriş sırasında da olsa yorgunluktan hali ile söylene söylene alış verişini yapmaktadır.

özel sevgi köftesi
özel sevgi köftesi

İşte Böyle söylenerek Yapılan bu alış verişte alınan Malzemeler ile yapılan Köfteler ile kesinlik ile tarif ettiği şekilde alınan malzemeler ile birlikte yoğrularak yapılan Sevgililer Gününe özel Bu Sevgi Köftesi Arasında ki farkı Ancak Anlayabilirsiniz. Şimdiden Tüm sevgililerin Sevgililer Günü Kutlu Olsun Afiyet olsun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu