GündemDünyaSağlık

Sayın Bakan Kocadan Önemli Açıklama

Sayın Bakan Kocadan Önemli Açıklama

Tüm Dünya ve Türkiye’de Bulunan Koronovirüs ile ilgili Mücadele hızla devam etmektedir. Bu mücadele için yapılan Bugünkü kritik toplantı’da İngiltere, Brezilya, Güney Afrika,da görülen tüm dünyanın da takip ettiği Mutasyon Endişesi yaşarken. Sayın Bakan Fahrettin Koca Tarafından toplanan Bilim Kurulunda en başta Aşı olmak ile birlikte Corono virüse karşı son gelişmeleri saat 17 de başlayan ve az önce biten toplantılarda Bakan Kocadan açıklamalar geldi.

Sayın Fahrettin Kocanın Yaptığı Açıklamalar.

Başta sağlık çalışanlarımızın üstün ve başarılı gayretleri ile daha sonrada oldukça zor dönemleri Halkımızın gayretleri ile geride bıraktık. Bu Corono virüs salgınının İnsanların sağlığında çok zorlu dönemler geçirmesine sebep olduğu gibi diğer zorlu bir sebebinde İnsanların istedikleri gibi plan yapamamasıdır.

Sağlık Bakanı Sayın Fahretin Koca
Sağlık Bakanı Sayın Fahretin Koca

Yaşanan Hayatın her alanında İşte veya evde herkesin öngörülebilir bir plan yapmasına imkan tanımayan bir mücadele dönemi içinde olduğudur. Siz vatandaşlara yeni öngörülebilir planlı gelecek sağlamak için bilindiği gibi Aşı programının en etkin ve hızlı şekilde ele alındığı bilinmektedir.

SALGIN İÇİN YENİ DÖNEM

Yerinde Karar Dönemi  adı ile başlayacak olan bu yeni dönemde 15.02.2021 Pazartesiden itibaren 7 günlük vaka sayıları ortalamasının il bazında verileceği açıklanmıştır. Yerinde Karar Dönemi adı altındaki bu dönem sonrası Sağlık Çalışanımızın Öğretmenimizin Esnafımızın önünü daha rahat görebileceği uzak bir geleceğe adım adım hızlı kararlar ile ilerlendiğini Açıklamıştır.

Ancak Burada ki en önemli olan Sadece Belli kişilerin değil’de tüm vatandaşların Büyük gücü ve uyumu ile olacağını belirtmiştir. Böyle ce Yapılan bu büyük mücadele sonunda aydınlık Ve güzel Günlere en kıza zamanda ulaşılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu