Gündem

Sahte Altın Dolandırıcılığına Son Olabilir

Sahte Altın Dolandırıcılığına Son Olabilir

Sahte Altın Dolandırıcılığına Son Olabilir. Son zamanlarda bir çok Farklı ilde Kuyumculara Satılan daha sonradan sahte altınlar olduğu haberlerini bir çok Haber kanalında yada Sosyal Medya da İzliyor ve bunların Gündem olduğunu görüyoruz.

İKO KUYUMCULAR ODASI VİZYONU

iKO (Türkiye Kuyumcular Odası) Vizyonu kendi deneyim birikimleri doğrultusunda bulunan öncü olmuş kuruluşların kendi kimliklerine yüklediği sorumluluk ile bu değerlerde farklı değişik projeler üretmek. Ve Türkiye Markası adı altında Dünya Liderliği sürdürebilmektir.

Sahte Altın Dolandırıcılığına Son Olabilir
Sahte Altın Dolandırıcılığına Son Olabilir

İKO KUYUMCULAR ODASI MİSYONU

5000 Yıllık uzun bir tarihi olan ve Anadolu’ dan gelen özel mesleği şu anda günümüzde bu mesleği devam ettiren temsilcilerinin, hem Ülke içinde hem de Ülke dışında kendi yapmış olduğu girişimlerde önlerini açmak olduğu gibi Türk Kuyumculuğunun saygınlık ve güven ile Uluslararası Platforma Taşımaktır.

SAHTE ALTIN NASIL ANLAŞILIR

Yaptığımız farklı internet sayfa araştırmalarında yıllardır tanıdığınız veya köklü Firmalardan satın alım yapınız gibi yazılar okudum. Şimdi buna göre düşünür isek son zamanlar’ da bir çok kişinin tanıdığı Kuyumcu tarafından kendi etrafındaki kişileri dolandırıldığını’ da Çoğu zaman izlediğimize göre bu durumda en doğru seçimin yıllardır hizmet veren büyük firmalardan Altın Alımlarını yapmanın en doğru karar olacağını düşünüyoruz.

Buralarda dahi satış sonrası desteğini veren ve mutlaka Sertifikalı ve de Faturalı satın alımlar gerçekleşmelidir ki aksi bir durumda her türlü hakkınızı savunma hakkınız olabilsin.

Satın alacağınız Altınlar üstünde mutlaka aldığınız yerin küçükte olsa marka Patentinin ve Ayrıca Patent olmasına dikkat edilmelidir.

vitrinde altın
vitrinde altın
KUYUMCU DOLANDIRILICIĞI SON BULSUN

Nasıl tüm insanlar geçinmek için ama iyi ama kötü geçimlerini sağlayabilmek için farklı meslek dallarında çalışıyor ve hizmet veriyorlar ise gerek yatırım yapmak gerek ise düğünlerimizde takılan Altın Alımlarını sağlayabilmek için Kuyumculuk sektöründe bulunan herkesin bir daha başına asla kötü olaylar ve bu tür dolandırıcılık olaylarının gelmesini diliyoruz. Ve şöyle bir fikir ile belki de olur ise bu tür dolandırıcılık olaylarına son olabileceğini düşünüyoruz.

MERAKETİĞİNİZ BU OLABİLİRMİ

Meraketiğiniz bir konu olabilir. Acaba Kuyumcu arkadaşlar nasıl sattıkları her altın için fatura veriyor ise aynı şekilde kuyumculara satılmak istenen her türlü Altının da faturasını isterler ise asla bu tür dolandırıcılıkların olamayacağını düşünüyoruz.

takılık altın
takılık altın

Takılar da takı ile birlikte fiyat kısmı karalanmış şekilde fatura teslimi yapılabilir veya bu konu üzerine bir çok çalışma yapılabilir diye düşünüyoruz.
Elinde faturası olmayan kimse hem altınını bozduramayacak ve öyle sahte altınlar imal edilip Kuyumculara Satmaya kalkamayacak.
Çünkü elinde faturası olmayacağından dolayı ne bu tür sahte Altınlar yapmak ile uğraşılacak nede böyle bir sahte altın olamayacağından bunlar Kuyumculara Satılamayacağından dolayı bu Sahte Dolandırıcılık Olaylarına Son Olabilir diye düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu