GündemSağlık

Pandemide Ceza Ve Hak Yeme Tıp Bayramı

Pandemide Ceza Ve Hak Yeme Tıp Bayramı

Pandemide Ceza Ve Hak Yeme Tıp Bayramı başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere konu ile ilgili düşüncelerimiz paylaşmak isteriz. Bildiğiniz gibi Geçen sene Wuhan Kentinde çıkan ve bir anda tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19  sebebi ile ülkemizde çok sıkı şekilde tedbirler Sağlık Bakanlığı ve Sayın Cumhur Başkanımızın da katıldığı kabine Toplantılarda sıkı kararların alınması sebebi ile diğer Avrupa Ülkelerinden çok daha az Can Kaybı olduğu Gözlemlenmiştir.

Pandemide Ceza Ve Hak Yeme Tıp Bayramı
Pandemide Ceza Ve Hak Yeme Tıp Bayramı

Dünya Devi Amerika

Amerika Birleşik Devletleri 30,076 vaka sayısı 547,109 can kaybı 7,373,459 tedavi gören hasta sayısı 22,155,913 iyileşen hasta sayısı iken ve şuna özelik ile dikkat çekmek isteriz bahsettiğimiz Ülke Amerika birleşik devletleri dünya devi iken baş edememiş iken. Yapılan ve alınan doğru kararlar ile ülkemiz tablosu ise şöyledir.

Türkiye Vaka Sayıları

Türkiye Vaka sayısı 2.879 ,930 can kaybı 29.489 Tedavi gören hasta sayısı 148.825 İyileşen hasta sayısı 2.701,076 bu sonuçlara göre bize göre Türkiye çok büyük bir başarıya imza atmıştır. Tabi ki bunda emeği geçen tüm sağlık çalışanlarının emekleriniz asla unutmamak lazım ve tüm Doktor Hemşire ve diğer Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramını Bu vesile ile kutlamak lazım diye düşünüyoruz.

Pandemi de Ceza Ve Hak Düşünceleri

Bizlerin merak ettiği gibi bir çoğunuzun da meraketikleriniz arasında olduğunu düşündüğümüz bir konuya özelik ile değinmek isteriz Hükümetin  ve Sağlık Bakanlığının aldığı karar ile sokağa çıkma yasağı olduğu halde Her gün Gündem haberlerine düşen yada sosyal medyada sıkça gördüğümüz.

Farklı yerlerde Kumarhanelerde basılan yada durumu iyi olduğu için gizli gizli eğlenceler düzenleyenler düzenlemek ile kalmayıp üstelik birde utanmadan görevlerini yapan olay yerinde olan Basın Mensuplarına Saldıranlar.

Pandemi de Ceza Ve Hak Düşünceleri 
Pandemi de Ceza Ve Hak Düşünceleri

Sağlık Bakanlığının  ve kabine toplantısının aldığı kararlara uyarak evinde oturan bu kadar halkın hakkını yemiş olmuyorlar mı? Burada gülüp eğlenir iken bu dünyanın birde öbür dünyası olduğunu bilmiyor düşünmüyorlar mı?

Neyle gelirsen gel Kul Hakkı ile gelme diye Rabimiz karşına nasıl çıkacaklarını düşünmüyor da bu kadar milletin hakkını yiyorlar. İşte bu yüzden bunu önlemenin yolunun bizce cezaların çok daha fazla yüksek olması lazım ki belki’ de o zaman sokağa çıkmaya çekinirler de tüm Türkiye Bir an önce bu Pandemi‘ den Kurtulur diye düşünüyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu