GündemBelgesel

İstanbul Maltepede Ufo Görüldü İddası

İstanbul Maltepede Ufo Görüldü İddası. Öncelik ile UFO nedir gelin önce bir Bu ufolar hakkında bir bilgi paylaşalım. Unidentified Flying Object Olan İngilizce kelimenin anlamı Açıklanamaman tarifi yapılamayan Uçan Nesne Olarak tanımlanmak ile birlikte bilim adamları halen günümüzde dahi açıklayamadığı sadece dünya dışı yaşamdan gelen Uçan Nesneler olarak’ta tanımlanmaktadır.

dünyada ufo çekimleri
dünyada ufo çekimleri

Ülkemizde Uçan Daire olarak halk arasında bilinen ve söylenen Bu Ufolar’ın fenomenleri olduğu gibi bazen yapıal gözlemlerde bazen’de çeşitli ses ve görüntü kayıtları vardır. Bu kayıtlarda ki görüntü ve kayıtları inceleyen bilim dalına ise Ufoloji denir.

istanbulda ufo görüntüsü
istanbulda ufo görüntüsü

İstanbul Avrupa Yakası Maltepe’de çekilen resimdeki Nesnelerin Ufo görüntüsü olduğu iddia edilmiştir. Herkesin yaptığı bir çok paylaşım gibi Sosyal Medya’da paylaşılan bu fotoğraflar acaba gerçek’mi? diye merak konusu olmuştur.

İstanbul’da Çekilen bu görüntüyü Paylaşan Ekşi sözlükte hesabı bulunan ipkis kullanıcı adı altında UFO görüntüsü Sosyal Medya hesaplarında paylaşarak bu görüntülerin UFO olduğu iddiasında bulunmuştur.

Bu Görüntülerin UFO olmadığı

Her şeyde olduğu gibi bir anda Sosyal Medya’da gündem olan bu fotoğraflar incelendiğinde ise bu UFO olarak paylaşılan bu resimdeki görüntünün bir ışık süzmesi olabileceği kullanıcılar tarafından söylenmektedir.

ufo nedir
ufo nedir

Ancak bu UFO görüntülerini çeken İpkis Kullanıcı adlı kişi ise yapmış olduğu açıklamada sadece maksadının kar yağışını görüntüleyebilmek için resim çektiğini ve daha sonra çekmiş olduğu bu fotoğraflara tekrar baktığında gördüğüne kendisinin de şaşırdığını kesinlik ile fotoğraflarda her hangi bir oynam söz konusu olmadığını tamamen tesadüf olduğunu açıklamıştır.

Gerçekten ilk bakıldığında bir ışık süzmesi gibi gözükse’de yerden göğe doğru yansıyan bir çok Işık süzmesini bugüne kadar bi çok eğlence merkezinde veya bazı açılışlarda gözlemledik. Eğer böyle bir durum söz konusu ise yerden yani yansıtıldığı yerden Göğe kadar olan kısımda da bir ışık haznesi olması gerekir diye düşünüyoruz.

ufolar gerçekmi
ufolar gerçekmi

Ancak bu yerden yukarıya göğe kadar uzanan Işık süzmesi belki de kar yağışı nedeni ile gözükmüyor olabilir. Buda Ayrı bir konudur. Bu sebepten dolayı olayı gerek Sosyal Medya yada Haber sitelerinde okuyanlar ışık süzmesi ve UFO diye ikiye ayrılmış durumdalar.

Sizlerde Bu konu hakkındaki düşünceleriniz  yorum veya anket ile bizlere konu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu