Gündem

İstanbul da Kar Ne Zaman Yağar

İstanbul da Kar Ne Zaman Yağar. Komşumuz olan Rusya üzerinden gelecek olan Kar Yağışının Geleceği önümüzdeki günlerde tüm Türkiyeyi etkisi Altına alacağı Meteoroloji Tarafından Son dakika bilgisi olarak Aktarmıştır. Ayıca bu Rusyadan gelen soğuk hava dalgasının öyle kısa Biraz daha uzun kalacağı söylemler Arasında, Peki Meteoroloji de ki Bilgilere göre Kar Ne günü Yağacak. İşte Önemli Detaylar.

İSTANBULDA BEKLENEN KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

İstanbul Meteoroloji Genel Müdürlüğü Yaptığı Açıklamada 13.02.2021 Cumartesi günü Gece saatinden sonra Başlayacak olan Kar Yağışının şiddetli bir şekilde 2 Tam gün boyunca Etkili olacağı Ve özellik ile

Megakent İstanbul’u

Etkisi altına alacağı bildirilmiştir. Bilindiği gibi uzu zamandır Mevsim normallerinin çok üstünde görülen hava sıcaklığı ise Cumartesi Günü Yağacak olan Kar Yağışı ile birlikte Tahminen 15 derecelere kadar düşmesi Beklenmektedir. Rusya’ dan gelecek olan bu şiddetli Kar Yağışı ile birlikte İstanbul’da Dün Akşam saatlerinde şiddetli olan fırtınanın ise İstanbul’u Terk edeceği alınan Haberler arasında.

istanbulda kar yağışı
istanbulda kar yağışı

Buna göre İstanbul Meteoroloji Genel Müdürlüğün Yaptığı açıklamada Kar Müjdesini de vermiş oldu ve Rusya’dan gelecek olan Kar yağışı Başlangıcını Perşembe günü 15 dereceye Kadar düşecek olan hava sıcaklığının ise Karın Başlangıç haberi olduğun belirtilmiştir.

İstanbul’a Yağacak olan bu kar yağışı

11.02. 2021 perşembe günü havaların 15 dereceye kadar düşmesinin ardından yeni bir kar müjdesi geldi. Yapılan tahminlere göre İstanbul’da hava sıcaklıkları önümüzdeki Perşembe gecesinden itibaren 15 dereceye yakın düşecek. Megakent İstanbul’da bu sene ikincisi yağacak olan bu Kar’ın İlk Yağan Kara göre çok daha Etkili olacağı söylenmektedir. İstanbul’a Yağacak Olan Kar Meteoroloji Genel Müdürlüğü bilgisine göre Türkiye’nin Batısın da’ki İlçeler den giriş yapacak Ve Pazar ve P.tesi’ye Kadar’da Etkisini artıracağı Belirtilmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Önümüzdeki hafta cuma gününe kadar hava sıcaklığı’ ortalama 6 veya 12 derece arasında seyir edeceğini daha sonra ise Kuzey Batı Olmak üzere Kuzey ve Batı ve iç Kesimlerinde ise yaşanan Mevsim normallerinin altında yer yer düşeceğinin tahminini yapmışlardır.

Sizce İstanbula Yağacak Kar Yağışı Covit 19 Etkisi Olurmu

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu