GündemHayvanlar Alemi

Gündeme Düşen Köpekler (Pitbullar)

Gündeme Düşen Köpekler (Pitbullar) Gelin önce Pitbull Köpekleri hakkında bilgi edinelim. Pitbull cinsi köpekler genellik ile Amerikan Pitbull Terrier olarak Köpek camiasında bu isim ile tanınır ve bilinir. Kendi aralarında 4 gruba ayrılırlar. Mastif/Bulldog, Tazılar, Av Köpekleri, Sürü Köpekleri. Yapılan Pitbull Köpekleri hakkında alınan bilgiler. Terrier ile Buldog cinsi Köpeklerin 19. yüzyılda Çiftleşmesi ile ortaya çıkmış bir bir ırk olarak bilinmektedir.

pitbulll
pitbulll

Pitbull Köpeklerinin Özellikleri

Dışarıda gezerken yada çevremizde de gördüğümüz Pitbull türü köpekler oldukça kaslı, tıknaz, bodur çok fazla güçlü. Özellik ile Çeneleri ve kafatasları çok daha ekstra güçlüdür. Boynu Ayrıca Alın yapısı, ve tuğla şeklindeki kafası çok değişiktir. Genelde yavru iken özellik ile kulakları kestirilir ve dik olması sağlanır. Dişileri üst üste geçer tıpkı bir makasa gibidir. Yavruluğundan beri Acıya Dayanıklıdır. Bir Pitbull Köpeği sahibine asla yaklaşamazsınız ailesine sahibine ve onun ailesine çok bağlı ve itaat eden Bir Cinstir.

Boyun: Kaslı biraz kavisli. Omuzları kafasına doğru hiç kırışmadan düz olarak uzanır.

Burun: Delikleri geniş. her renge sahip olabilir koyu açık cinsine göre.

Omuzlar: Oldukça fazla Güçlü ve adalelidir.

Sırt: Güçlü, kısa düz. Kuyruğuna doğru biraz eğime sahiptir.Ancak Sahibinin isteğine göre Kuyruğu kesilen Pitbullar’ da vardır.

eğitimli pitbull
eğitimli pitbull

Göğüs: Çok güçlü Derin; geniş değildir.

Tüyler: Kısa, yatık ve dokunulduğunda serttir.

Renk: Her renk ve desen olduğu gibi genellik ile düz siyah Renkleri dikkat çeker.

saldırgan pitbull
saldırgan pitbull

Pitbull lar İle ilgili Son Haber

Son bilinen Pitbull saldırısı ise Adana’ da sahibi İki ‘Pitbull Terrier’ cinsi köpeğini  iken sahilde gezdirir iken görmüş olduğu bir sokak köpeğine saldırtması ve bunu’da herkesin sık kullandığı Sosyal Medya da paylaşması ile ortaya Çıkmıştı. Yapılan duruşmalar sonrasında O Pitbull sahibine tam 20 bin 868 lira para cezası kesildi.

Bize Göre Pitbullar Tehlikelimi

Kendi gözlemlerimden bahsedecek ve düşüncelerimi soracak olursanız kesinlik ile değildir. Tıpkı Çocuklarımızı nasıl eğitiyor isek aynı şekilde Pitbull Köpekleri de aynı şekilde aldıkları eğitime göre saldırgan oluyorlar oysaki kendi çevremde ve hem görüp hem de duyduğum çevrelerde Pitbull Köpeklerini evin içinde tıpkı bir süs köpeği gibi büyüten ve yetiştiren kişiler olduğunu’ da biliyorum.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu