GündemBelgeselHayvanlar Alemi

Gündem Sultan Papağanları Özellikleri

Gündem Sultan Papağanları Özellikleri. Evde Besleyeceğimiz Hayvanlar arasında Kedi Köpek Akvaryum Balıkları olduğu gibi oldukça fazla evinde Kuş besleyen hatta ve hatta bu kuşlar arasında yarışmalarda birincilik kazanan kuşlarda vardır.

keyifli cimbom
keyifli cimbom

Evde beslenen Kuşları sıralarsak. Hint Bülbülü, Muhabbet Kuşu, Kakadu Papağanı, Amerika Papağanı, Senegal Papağanı, Gri Papağanı, Konur Papağanı, Amazon Papağanı, Bengal İspinozu, Farklı ve özel renkleri ve cinsleri ile Kanarya’ lar, ve son zamanlarda OLDUKÇA beğenilen talep gören bu yüzdende Gündem olan Sultan Papağanları sayılabilir.

cimbom koltukta
cimbom koltukta

Sultan Papağan Özelikleri Bakımı

Bu Sultan Papağan Türleri oldukça sevimli sıcakkanlı zaman ile konuşabilen Evcil Bir Kuştur. Sağlıklı olan bir Sultan Papağanı’ nın evdeki neşesi ile birlikte çıkardığı sesli cıvıltılarından çok memnun kalabilirsiniz.

İlk olarak Avusturalya’ da 1973 yılında bulunmuş Psittacus Hollandicus olarak isim verilmiş ve tanınmıştır.

fanatik cimbom
fanatik cimbom

Amerika’ da 1 Numara Sultan Papağanı 

Sultan Papağanları farklı farklı ülkelerde tercih sebebi olarak görülür ancak Sadece Amerika’ da en çok tercih edilen Hayvanlar Alemin’deki Kuşlar Arasında Her zaman 1 inci sırada yerini almış ve korumuştur. Ülkemizde de Son dönemlerde Oldukça fazla tercih edilmesi sebebi ile Sultan Papağanları bir anda Gündeme oturmuştur.

Sultan Papağanları Konuşurmu

Yapılan araştırmalarda Sultan Papağanlarının konuştukları kanıtlanmış ve görülmüştür. Ancak bu araştırmalarda Dişi Sultan Papağan ları yerine Erkek Sultan Papağanlarının daha çabuk konuştukları görülmüştür. Tabi ki bu konuşma durumu özel ilgi isteyen ve kendisi ile ilgilenenlerin Sultan Papağanlarında görülmüştür. Genelde  yemek Yemeyecek yada oyun oynamayacak ise kendisi ile ilgilenen sahibinin Omuzunda dolaşmaktan büyük keyif alırlar.

fenere kafa tutan cimbom
fenere kafa tutan cimbom

Sultan Papağanlarının bir çoğu Küçük boyutlu olmak ile beraber 20 sene kadar yaşadıkları Renklerinin ise beyaz gri ve sarı renkte oldukları bilinir. İlgi gören Sultan Papağanları konuşurlar ıslık çalarlar ve evinize neşe katarlar.

Özellik ile Gündem olan Sultan Papağanları evinizdeki çocuklarınıza pandemi döneminde büyük arkadaş olabilir ve en azından sizlerde bu sayede çocuklarımızın evde kaldığı bu dönemlerde eğer evinizde yoksa Çocuklarınıza Alacağınız bir Sultan Papağan ile hem evinize neşe katabilir hem de çocuklarınızı sevindirebilirsiniz. Neden Derseniz Gündem Sultan Papağanları olduğundan sizlerde Gündem Arasında yerinizi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu