GündemDünya

Gündem Nedir (Gündem) Olaylar Örnekleri

Gündem Nedir (Gündem) Olaylar Örnekleri

Gündem Nedir (Gündem) Olaylar Örnekleri. İnsanların yaşadığı bir dünya olduğunu ve bu dünyada her gün farklı farklı olaylar ile birlikte çok değişik bilgiler yeni çıkan ürünler yeni çıkan arabalar son dönemlerde adından sıkça bahsedilen Sosyal Medya paylaşımları savaşlar ölümler icatlar diziler filmler günlük yaşam olduğunu hem Ülkemiz de hem de dünyada herkes biliyor ve yaşıyor.

İşte Bu yaşanan tüm her şey hakkındaki bilgiler ile paylaşılan her şey bir anda Gündem olabiliyor. Önceden Gündem olan her şey Haberlerden yada Gazetelerden okunur iken hayatıma giren ve Gündem olan Sosyal Medya Sayesinde ise hem Ülkemizde hem de dünyanın öbür ucundaki bir bilgiyi olayı veya konuyu çok kısa bir süre zarfı içinde bu gündem Bilgilerini anında artık cep telefonumuzdan görebiliyoruz.

gündem nedir
gündem nedir

2021 Gündem Olayları Örnekler

2021 daha yeni girdiğimizde ilk saatlerde Sarıyer’de bir kişi bacağına taş bağlayarak intihar etmeye kalkışması Gündem Haber olmuştur.

Beylikdüzün’ de Gecenin ilk saatlerinde Hasta nakli için acele eden ambulans yolda kayması ile devrilmiş hasta ve sağlık çalışanı yaralanması’ da bir Haber Olmuş gündeme düşmüştür. Gibi Gündem Haberler’ dir.

Yurt Dışı Gündem Haberler Olaylar

5 KASIM 2021 de düşecek olan göktaşının konumunu ise 25*22′ Kuzey  51*44′ Doğu olarak açıklayan Nasa İnsanlık tarihinin en büyük göktaşı olduğunu’ da açıklaması gündem olmuştur.

ABD Eski Başkanı Donald Trump’ ın seçimleri kaybetmesi sonucu amerikan kongresine yapılan saldırı tüm dünya Gündemine Bömba gibi düşmüştür gibi örnekler verebiliriz.

2020 Türkiye’de Ve Dünyada Gündem Neler Oldu

15 Ocak wikipedia Türkiye üzerindeki erişim engelini kaldırmıştır.    17 Ocak  Dsp kurucusu olan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) da hayatını kaybetmiştir.                                                                                        24 ocakta 6.8 büyüklüğündeki deprem Elazığ ve Malatya’ da  meydana gelmiş Tüm TÜKİYE Yasa Boğulmuş ve bu Haberler Gündeme oturmuştur.                                                                                                                                  5 Şubat  Gündemi ise İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’nın yolcu uçağının pisten çıkması olmuştur. Çin’in Wuhan kentinde il kez görülen ve halen etkisinden kurtulamadığımız Covit 19 ise  çok hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılmış ve ilk olarak 1 Aralık 2019’de Çin’de tespit edilerek Dünya  Sağlık Örgütü tarafından Pandemi ilan Edilmesi Tam bir Bomba Gündem Olmuştur. Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki ilk corona virüs vakasını ise 11 Mart 2020 de Gündem haber İle duyurmuştur.

gündem nedir
gündem nedir

Türkiye Gündem, Sosyal Medya Gündem, Siyaset Gündem, Spor Gündem, Hayat Gündem, Yaşam Gündem, Tik tok  Gündem İnstagram Gündem, Facebook Gündem Film Gündem, Dünya Gündem, Son Haber Gündem  Gibi daha bir çok Gündem çeşidi olabilir çünkü neyin bir anda gündem olabileceğini önceden kimsenin bilme olasılığı yoktur .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu