Gündem

Gündem Araştırması Para İle Mutluluk Olur’ mu

Gündem Araştırması Para İle Mutluluk Olur’ mu

Gündem Araştırması Para İle Mutluluk Olur’ mu diye uzun süren yılardır tartışılan bir konu olduğunu hemen hemen herkes biliyor. Bazen sokakta yürür iken bile karşımıza bu konu ile ilgili çıkan mikrofonlar da uzatılmıştır. Herkesin tüm insanların yaşadığı hayatında istediği tek şeydir Mutluluk bize göre Peki Mutluluk nedir Mutluluk Para le olur’ mu bir inceleyelim.

Mutluluk Nedir Tanımı TDK

Türk dil Kurumuna göre Kişinin istediği bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu, ongunluk, kut, saadet, bahtiyarlık, gibi durumlara ulaşmasına Mutluluk Deniyor. İnsanlar tarafından hep ne kadar çok Param Olursa O kadar çok mutlu olurum düşüncesi yıllardır beri Vardır. Çünkü Yaşanan hayatta her şey para olduğu için Paranın Öneminin çok olması sebebi ile Mutluluğunda Para ile olabileceği düşünülmektedir.

Gündem Araştırması Para İle Mutluluk Olurmu
Gündem Araştırması Para İle Mutluluk Olurmu

Amerika’ da Mutluluk Araştırması

Amerika Birleşik Devletlerinde Mutluluk ve Para Arasındaki ilişkiyi incelemek için 44 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmada  ki bu araştırma 30 Yaş üstü belirli olgunluk seviyesine ulaşmış kişiler üzerinde yapılmıştır. Bu yapılan araştırmada gelir düzeyi yükseldikçe Mutluluğun Azalmadığı gelir seviyesi Yükseldikçe İSE Mutluluğun daha çok artığı gözlemlenmiştir.

1970 / 1980  de Mutluluk

Bu araştırma sonucunda 1970 ve 1980 yıları arasında yaşanan Mutluluk ile şu Anda yaşanan Mutluluk arasında büyük fark olduğu da gözlemlenmiştir. Ancak Gelin birde Ülkemiz durumundan inceleyelim. Ülkemizde bulunan z kuşağı dediğimiz gençlere bile artık sorsak kesinlik ile bir çoğu para ile Mutluluğun Olacağını hatta Parası olan biri ile evlenmek isteyeceklerini söylerler. Düşünce olarak düşünülür ise de gerçekten de ay başını getireceğim  diye Evde Ailece stres olmak yerine Para olunca hiç bir şeyin stresini yaşamamak daha iyi değil mi.

parayla mutluluk
parayla mutluluk
Para Var Mutluluk Yok

Hayat bu kimine gülüyor kimini ise üzüyor Para mı Mutluluk’ mu dendiğinde son dönemlerde herkesin para dediği bu hayatta bize göre en önemli şeyin sağlık olduğu asla unutulmamalıdır. Çünkü oldukça fazla hatta çok aşırı fazla Parası olup Mutlu Olmayan insanlar da Ülkemizde Oldukça Fazladır.

paramı mutlulukmu
paramı mutlulukmu

 

Bu durumda Para’ mı Mutluluk’ mu denir ise tam kesin bir açıklaması olmayan bir söz diye tanımlayabiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu