DünyaGündem

Eski ABD Başkanı Donald Trump

Eski ABD Başkanı Donald Trump

ABD Eski Başkanı Olan Ve Başkanlığı Seçimi kayıp etmesi ile bırakan Donald Trump’ın ABD Çıkan Ocak aynın 6 sında çıkan kötü Kongre Baskınının sorumlusu olmakla Gösterilen ve suçlanan ABD Esk Başkanı Donald Trump’ın Azil istemiyle ABD Senatosunda Yargı süreci Başlıyor.

Ancak Bu Azil isteminin Demokrat ve Cumhuriyetçilerin Senato da bulunan 50’şer sandalyeye sahip olması sebebi ile ABD Senatosunun kendi özel aritmetiğine göre İse Donald Trump’ın Nerede ise Bu Azil İsteminden Kesin gözü ile aklanacağı Söylenmektedir. Hatta Nerede ise kesin Aklanır deniyor.

4 Temmuz 1776 tarihinde Kurulan ABD de bu güne kadar 2. kez azil istemi yargılanan ilk isim olan Donald Trump 4 ABD Senatosundaki Yargı Süreci öncesini böylece tamamlamış oluyor.

Azil istemi ile ilgili işlemlerin tamamlanabilmesi için tarafların Ön duruşma ile ilgili tüm Belge Ve Evrakları Gün İçinde ABD Senatosuna bugün itibarı ile sunmaları gerekiyor. Ancak Yarından İtibaren ABD Senato Genel Kurulu yargılamaya başlar. İkinci Kez Açılan İlkinin geçen sene Şubat Ayında görülen bu Azil İstemi’nin Çok daha kısa süreceği Hem demokratlar Hemde Cumhuriyetçiler Tarafından tahmin edilmektedir

Donald Trump’ın Aklanmasına Kesin Gözü İle Bakılıyor

Yarın ABD Başlayacak olan yargı sürecinde önce açılış sunumları ardından ABD Senatosunda bulunan Sorusu OLAN Senatörlerin sorularını yöneltecekleri Ayrıca Bu kon ile ilgili Tanıkların dinlenmesine geçileceği ve ABD Eski Başkanı Olan Donald Trump’ın Kötü Geçen ve tüm Dünyanın Hayretle izlediği 6 Ocak’taki Kongre baskını olaylarında suçlu olup olmadığının karar verebilmek için oylama Yapılacağı.

ABD Senatosunda ise 100 sandalye bulunuyor Ancak bu Azil İsteminin gerçekleşebilmesi için Donald Trump Alehine 67 oy çıkması gerekiyor iken. Buna göre Cumhuriyet ve Demokratların 5 sandalyeye sahip olması sebebi ile ABD
Senatosunun Kendi aritmetiğine göre bu İmkansız Gözüktüğünden Donald Trump’ın Aklanacağına Kesin Gözü ile bakılmaktadır.

ABD ESKİ BAŞKANI Donald Trump’ın İSYANA TEŞVİK İLE SUÇLANIYOR

6 Ocak ta Çıkan Kötü kongre Baskınında 5 kişi hayatını kaybetmiş bunlardan biride Polis Memuru idi Donald Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlandığı azil maddesi Temsilciler Meclisinde 14 Ocak günü kabul edilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu