GündemDünya

Diriliş Ertuğrul Yapımcısından Yeni Dizi

Diriliş Ertuğrul Yapımcısından Yeni Dizi. Ülkemizde ve farklı Ülkelerde gösterilen Ve büyük Beğeni toplayan İlk Diriliş Ertuğrul daha sonra final yapması sebebi İle de Kuruluş Osman Dizisini yana ve hem senaristliğini hem de yapımcılığını yapan Mehmet Bozbağ’dan dev Türk Özebekistan yapımı bir dizi daha geliyor.

Celaleddin Harzemşah
Celaleddin Harzemşah

Celaleddin Harzemşah dizisinin Gala gecesi Özbekistan Başkenti Taşkent’e yapılması sebebi ile Buraya Gelen Mehmet Bozbağ Hem Diriliş Ertuğrul hem de Kuruluş Osman gibi Celaleddin Harzemşah dizisinin başta Özbekistan olmak üzere ülkemizde ve dünyada büyük beğeni toplayacağınız açıklamıştır.

Celaleddin Harzemşah yeni dizi
Celaleddin Harzemşah yeni dizi

Celaleddin Harzemşah dizisinin çekim çalışmalarına Özbekistan Hükümeti isteği üzerine başladıklarını ve 13 bölüm çekimin tamamlandığını Özbekistan da Mendirman Celaleddin adlı bu dizinde Celaleddin haremşah hayatı anlatılmaktadır. Yönetmenliğini Nurgisha Almurad’ın yaptığı dizide özellik ile Özbekistan kültürü Maveraünnehir coğrafyası ile birlikte Özbek tarihini de anlatmak istemişleridir.

Özbekistan Tarihinde Celaleddin Harezmşah’ın yaşamış olduğu dönemin en önemli Kumandanı olduğu ve islan dünyasını korumak için büyük cengaverlikler ve mücadeleler yapmış olan bu büyük kumandanın hikayesini dizi halinde aktarmaya çalıştıklarından yaptığı açıklamalarda

türk özbek yeni dizi
türk özbek yeni dizi

Bahsetmişlerdir.

Mehmet Bozbağ’dan Özbek Oyunculara Övgü

Dizi Çekimleri ve dizi sırasında gösterdikleri perfonmansları ile Oynayan oyuncular hakkında hem iyi yetişmiş duygularını çok iyi yansıtan oyuncular olduklarını ve bu yüzden Farklı diğer projelerde de kendileri ile çalışacaklarını ayrıca Kuruluş Osman dizisinin yeni çekimlerinde yeni sezonda Özbek Oyuncular ile çalışacaklarını açıklamıştır.

Celaleddin Harzemşah Kadrosu

Sadece kamera arkasında bulunan 500 kişilik kadrosu İngiltere Türkiye Hindistan Ve Malezya gibi Ülkelerden getirilen 200 Kişilil ekip ile çalışmalar yapılmış. Dizide izleyeceğiniz Aslan Avının sahnelerinin ise 5 ayda çekilebildiği söylenmektedir.

Ayrıca Bu dizi çekimi için binicilik o zaman ki dönem silahları kullanımını öğrenmeleri ve beden ilini öğrenme yetenekleri için hem Türk hem de Özbek Oyunculara Bozdağ Film Tarafından bünyesinde bulundurduğu eğitim yerlerinde 6 ay eğitim almışlardır.

yeni mehmet bozbağ dizisi
yeni mehmet bozbağ dizisi

13.cü yüz yıl Özbekistan Yeniden İnşa Edildi

Dizinin çekimleri için O dönem yani13.cü yüz yıl Özbekistan 2 yıl boyunca 300 Kişilik bir ekip tarafından Dekorları İle Sarayları ile birlikte 300 Dönüm bir arazi üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca 5 bin Metrekarelik  bir arazi üzerinde o döneme uygun 50 çadır Kurulmuştur.

İlk bölümünün 14 Şubatta Özbekistan’nın Milly Kanalında yayınlanacağı çok kısa süre sonra da Ülkemizde yayına gireceği açıklanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu