Gündem

Cem Yılmazın Hayatı Ve Filmleri

Cem Yılmazın Hayatı Ve Filmleri. Sayın Cem Yılmaz İstanbul Kocamustafapaşa’da 23/04/1974 Yılında doğmuş Asıl memleketi Sivas olan Anne adı Sebahat Baba Adı ise Arif Olan Cem Yılmaz 3 Kardeştir bir ağabeyi Can Yılmaz Ve kız kardeşi Özge Yılmazdır.

cemyılmaz
cemyılmaz

Yönetmen Karikatürüst Sinema Oyuncusu ve Komedyen Olan Cem Yılmazın Kız Kardeşi Kendi gibi Komedyen olan Herkesin beğeni ile izlediği belki de tiyatrosuna gittiği Tolga show sahnesinde sahne alan Tolga Çevik ile evlidir.

Kocamaustafapaşa’da İlk okulu 4 düncü sınıfa kadar Mehmet Akif İlk okulunda okumuş daha sonra ise ailesinin Bahçelievler’e Taşınması ile Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nda bitirmiştir. Orta okul sonrası öğretim hayatına Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde devam etmiştir.

Karikatür çizmeyi çok sevdiğinden Zamanın Leman Dergisinde çalışmaya başlamış. Bu arada Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde ise Lisans Eğitimlerini almaktadır.

cemyılmaz gora
cemyılmaz gora

1995 Yılı Ağustos Ayında STAND-UP gösterisini Leman Kültürde yapmıştır. Bundan üç ay sonra ise  Beşiktaş Kültür Merkezi”nde sahne almaya başlamıştır. Cem Yılmaz 6 yıl içinde 1200 gösteriyi 2001 yılı sonuna kadar tamamlamıştır.

Ülkemiz haricinde Amerika’da ve Avrupa’da  Hemen hemen bütün gösterileri kapalı gişe oynadı. Türkiyenin yanı sıra, Avrupa ve Amerikada da sahne aldı. Ve almış olduğu bu sahnelerin tümünde Hemen hemen kapalı Gişe oynamıştır.

Cem Yılmazın bir adet “Karikatürler” isimli kitabı vardır. 1998 yılında oynadığı “Herşey Çok Güzel Olacak” isimli film Türkiye ve Avrupa’da yaklaşık olarak 1 miyon 800 bin kişi tarafından oldukça beğeni ile izlenmiştir. Ayrıca Ülkemiz’de bir çok reklam fimin’de yer almıştır “Panasonic” Mavi Jeans, Telsim, Türk Telekom,,Opet, Doritos, gibi markaların reklam filmlerinde Yer almış bu reklam Filmleri  oldukça Beğenilmiştir.

18 Aylık askerlik vazifesini Ankara Mamak Muhabere Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda 2001 yılında yapmıştır.

İzlediğim Tiyatro sahnelerindeki aldığım bilgilere göre Cem Yılmaz Otel de çalışmış ve kendisine sorulan bu kadar espiriyi nereden buluyorsunuz gibi sorulara Turizim Otelcilikte günde 10000 bardağı sende silersen sende yaparsın gibi güzel espirili sözler ile seyirciyi güldürebilen Usta bir Sanatcı’dır.

cemyılmaz arog
cemyılmaz arog

Cem YIlmaz’ın Filmleri

Karakomik Filmler, Karakomik Filmler 1, Karakomik Filmler 2, İftarlık Gazoz, Ali Baba ve 7 Cüceler, Pek Yakında, Her Şey Çok Güzel Olacak, Şahane Misafir, Av Mevsimi, CM101MMXI Fundamentals, Gora, Arif 216, Vizontele, Hokkabaz, Yahşi Batı, Son Umut, Yahşi Çin, Organize İşler, gibi filmler sayılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu