GündemBelgeselDünya

Çanakkale Geçilmez Destanı Kahramanları

Çanakkale Geçilmez Destanı Kahramanları

Çanakkale Geçilmez Destanı Kahramanları Bu Yazımızda sizlere bugünkü hayatımızı tüm yaşam tarzımızı ve ülkemizi şu andaki durumunu sağlayan onlarca Şehidimizi rahmet ve şükran ile anıyor ve kendi düşüncelerimiz Meraketikleriniz sitesi olarak paylaşmak istiyoruz.

Çanakkale Geçilmez Destanı Kahramanları
Çanakkale Geçilmez Destanı Kahramanları

Çanakkale Geçilmez

İhtilaf devletleri arasında bulunan bu ittifaklar, Birleşik Krallık, Fransa ve “Rus İmparatorluğu” Rus imparatorlu Çarlık Rusyası oluşturduğu İtilaf Devletleri” itilaf Devletleri”.

İtilaf Devletleri ile Almanya, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya’nın oluşturduğu “İttifak Devletleri” İttifak Devletleri bloklarıdır. Bu itilaf devletleri Yapılan tarih araştırmalarında görüşmemiş insanlık suçları dahi işlemiş sivil halk hatta bunun ile de kalmayarak Hasta taşıyan gemilere bile saldırmışlardır.

Çanakkale Vatan Savunması

Şu anda bulunduğumuz Türkiye’nin ayakta kalabilmesi için gereken tüm azim ve çaba sefalet yokluk ve açlık içinde 1915-1916 yıları arasında Hakiki bir vatan savunması yapılarak Dünya tarihine geçmiştir. Çanakkale Savaşı tüm dünyada Tarihin akışını değiştiren bir savaş olarak bilinmektedir. Yokluk içinde olan zorluklar içindeki bir ülkenin Tüm dünyaya göstermiş olduğu direniş öyküsüdür.

Çanakkale Vatan Savunması (1)
Çanakkale Vatan Savunması (1)

Çanakkale Destanını Yazan Kahramanlar

Yazılan bu destanda Öyle kahramanlıklar öyle onurlu davranışlar gösterilmiştir ki böyle ce tüm düşmanlara insanlık onuru gösterilmiştir.

Hiç bir ülkenin Askeri şimdiye kadar hiç bir savaşta kendi yemeğini düşmanı ile paylaşmamış yada yaralı düşman askerini kendi sperine sırtında taşımamış iken Rahmet ve saygı ile andığımız Çanakkale şehitlerimiz tüm bunları yapmış ve tüm dünyaya bunu göstermiştir.

Çanakkale Destanı Düşüncelerimiz

Yazımızı okuyan herkese öncelik ile teşekkür ediyoruz. Ve düşüncelerimizi sizler ile paylaşmak istiyoruz. Çanakkale destanı ve Çanakkale kahramanlıkları hakkında binlerce yüzbinlerce sayfa yazı yazsak yine de bu kahramanlıkları ve destanı en doğru şekilde anlatamayacağımızı düşünüyoruz.

Çanakkale Vatan Savunması (2)
Çanakkale Vatan Savunması (2)

Sadece o zaman yapmış oldukları Kahramanlıklar ile Başta Ulu Önder Atamızın daha sonra Kurmay Arkadaşları ve Mehmetciklerimizi bir kez daha rahmet ve saygı ile anıyoruz. Ve Soruyoruz şı anda ülkemizde tam net olarak bilmediğimiz ancak tahminen 50 civarında olan Tv kanalımız olduğunu tahmin ediyoruz.

Çanakkale Destanı Filmleri Var iken Neden Bugün Diziler

Sormak istediğim soru şu bu güne kadar çekilmiş bir çok Çanakkale Destanı ile ilgili film var bunlardan br kaçına örnek vermek gerekir ise Çanakkale Yolun Sonu, Çanakkale 1915, Son Mektup, Son Umut, Çanakkale Çocukları, Bir Millet Uyanıyor, Gelibolu, Çanakkale Arslanları, Çanakkale: Son Kale gibi bir çok film var iken böyle önemli ve anlamlı bir günde.

Çanakkale Destanı Filmleri Var iken Neden Bugün Diziler
Çanakkale Destanı Filmleri Var iken Neden Bugün Diziler

Atalarımızı Şehitlerimizi ve Atamızı Anmak adına şu anda Tv Kanallarında oynayan diziler yerine bu filmlerden biri yayınlansa daha hatta çok daha iyi olmaz mı idi acaba diye düşünüyorum.

Bize göre kesinlik ile yapılması gereken bu olmalı idi. Bu arada yazıyı okuyanlar tarafından aç internette seyret düşüncesi oluşabilir. Ama bu şahsa ait değil Böyle bir film yayınlansa idi bu o Tv kanalının  Çanakkale savışını unutmadığını gösteren bir konu olurdu diye düşünüyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu