GündemDünyaSağlık

Balıkesir Valisi Yeni Kararları Açıkladı

Balıkesir Valisi Yeni Kararları Açıkladı

Balıkesir Valisi Yeni Kararları Açıkladı. Uyarı Çok Özel Ek Tedbirler Gelecek. Yaklaşık bir yıldır içinde bulunduğumuz Pandemi dönemi sebebi ile yapılan tüm uyarı ve isteklere rağmen uyulmayan yasaklar sebebi ile üzülerek söylüyoruz ki bu güne kadar yapılan tüm emeklerin boşa gitmemesi için ek tedbirler gelebileceği bilgisi Paylaşıldı.

Balıkesir Valisi Açıklaması

Bilindiği gibi daha önce bundan sonra haftalık vaka sayısı haritası oluşturulacağı açıklanmıştı buna göre 13 ve 19 mart ayında iller arası verilerine göre her 100 bin kişide görülen koranavirüs Covit 19 vaka sayısı Balıkesir ilimizde 288.16 yükselmiştir.

Balıkesir Valisi Yeni Kararları Açıkladı
Balıkesir Valisi Yeni Kararları Açıkladı

Bu artışın yükselişini gören Sayın Balıkesir valisi Hasan Şıldak yapmış olduğu toplantıda Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu ile birlikte aldığı karar ile ek tedbirler almaya karar verdi.  Alınan bu kararlar arasında öncelikli olarak HES kodunun kullanımı. Berber, kuaför, güzellik merkezleri, şehirlerarası otobüs terminallerinin giriş-çıkışlarında ve marketlere girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi.

Balıkesirde Sokağa Çıkma Yasağı Günleri
Balıkesirde Sokağa Çıkma Yasağı Günleri

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Balıkesirde de olan Sokağa çıkma günlerinde artık Market Otoparkları kapalı olacak amaç sokağa çıkma günlerinde araç ile Marketlere gitmenin kısıtlanması.

Ayrıca site içinde bulunan ve çocuk parkı ve oyun alanlarının da kapatılmasına ayrıca sahil cadde park ve benzeri yerlerdeki banklarda 2 kişiden fazla kişinin oturma yasağı da alınan kararlar arasındadır.

Ev Misafirliği Balıkesirde Yasak

Son günlerde sıkça Gündem Haber olan ve hem Tv Haberlerinde hem de Sosyal Medyada sık duyduğumuz ve Covit 19 un en çok yayıldığı ev Misafirlikleri artık alınan karar ile Balıkesirde yasaklandı ve hem Kaymakamlıklar hem de site apartman yöneticilerine tebligatlar yapıldığı açıklandı.

Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dan Açıklama

Sayın Bakanın yaptığı açıklamaya göre Koronavirüs Risk haritasına Balıkesirden sonra 275.31 oranla Marmara Bölgesinde ilk Sırada yer alan Yalova içinde ek tedbirler geleceği gündeme geldi. Yarın yapılacak toplantıda ek tedbirler geleceği açıklandı.

Koronavirüsü Nasıl Yeneriz
Koronavirüsü Nasıl Yeneriz
Koronavirüsü Nasıl Yeneriz

Eski Maskesiz ve yasaksız günlerimize dönmeyi bir çok kişinin çok istediğini çok iyi biliyoruz. Ve bir an önce hem bu virüsten hem de eski günlerimize kavuşabilmek için başta Sayın Cumhurbaşkanımız daha sonra Sayın Sağlık Bakanımız ve Bilim kurulunun aldığı kararlara en sıkı şekilde uyarak ve uygulayarak kavuşabileceğimizi düşünüyor ve herkesi kurallara ve yasaklara uymaya davet ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu