GündemDünya

14 Şubat Sevgililer Günü Çikolata Hediyelerine Dikkat

14 Şubat Sevgililer Günü Çikolata Hediyelerine Dikkat. Ülkemizde ve tüm Dünyada Kutlanan sevgililer gününde Eşler veya Sevgililer birbirlerine hediyeler almakta ve bunu kutlamaktadırlar. 14 Şubat Sevgililer günü il olarak 3.üncü yuz yılda Aziz Valentine adlı bir piskoposun o dönemde gizlice iki gence kıydığı Yasak’ lara dayanmaktadır.

kalp sevgiler günü seni seviyorum
kalp sevgiler günü seni seviyorum

Nikah kıymanın yasak olduğu bu dönemdeki yasak ise yapılan araştırmalarda bir rivayete göre Adı Claudis olan 270 yılında yaşayan Roma İmparatorunun vermiş olduğu emir ile yasaklanmış olmasıdır. Bunun sebebi ise Roma İmparatorİ Claudius,a göre evlilikler hiç bir işe yaramıyordu bu yüzden en güzeli yasaklanmış olması idi. Amacı ise Evli Olmayan daha güçlü orduya sahip olmakmış. Bu yasaklar döneminde Piskopos Valentine iki gence kıydığı yasakta yakalanır ve 14 Şubat 270 Yılında idam edilmesinden dolayı Sevgililer günü kutlanır.

kalp sevgiler günü
kalp sevgiler günü

Özelik ile Erkelerin daha çok hangi hediyeyi alsam ne alsam gibi telaşlandığı 14 Şubat Sevgililer Günü geldi ancak Bu sene hem Ülkemizde hem de tüm Dünyada Geçmiş yıllara göre biraz daha sönük ve buruk geçeceği tahmin ediliyor. Sebebi ise Tabi ki pandemi döneminde olmamızdır.

Hanımların Vaz Geçemediği Lezzet Çikolata

Genellik ile farklı hediyeler alınırken bu hediyelerin en başında Hanımların en çok sevdiği birbirinden değişik ve farklı güzel Çikolata çeşitleri tercih edilmektedir. Ancak İzmir Gıda Başkanı Sayın Uğur Toprak Tarafından yapılan açıklamada. Çikolata gıda Maddeleri arasında oldukça fazla tağşişe çok açık bir ürün olduğundan Bahsetmiştir.

( Tağşiş tükettiğimiz gıda tüm gıda maddelerinin veya bunların üretiminde kullanılan malzeme ve malzemelerin kanun ve mevzuata uygun olmayan koşullar altında üretilmesi ile imal edilmesidir. )

sevgiller günü kutusu
sevgiller günü kutusu

Çikolata Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Çikolata Nasıl Olmalı

14 Şubat Sevgililer günün’de tercihini alacakları hediye yanında Çikolata ile süslemek isteyenler Alacakları bu çikolataların Prüzsüz, Oldukça Parlak, Düzgün bir yapıda olması gerek ayrıca Kırıntı bırakmaması da kırıldığında önemlidir.

özel kalpli sevgiller günü
özel kalpli sevgiller günü

Ülkemizde özelik ile büyük şehirlerde 14 Şubat Sevgililer Günü için tüm vitrinler hazırlanmış ve alıcılarını beklemeye başlamıştır. Satışa Sunulan bu tatlı Çikolatalar ile birlikte Tatlı Ve  özel bir Sevgililer Günü Geçirmeniz dileği ile Nice Birlikte kutlayacağınız sevgililer gününüz olsun.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu